Показати меню

Багата талантами наша земля

четвер, 8 Листопад 2018, 16:27
ansambl1

Мелітопольський район багатий талановитими, обдарованими, всебічно розвиненими особистостями. Колективи і окремі виконавці району у цьому році взяли участь у 30-и Всеукраїнських, регіональних і обласних конкурсах та отримали більше 50 нагород за зайняті призові місця.

А скільки  районних свят, фестивалів і конкурсів проводиться щорічно. І всі — на найвищому рівні. Є традиційні, а деякі — оригінальні, самобутні.

Щорічно справжньою подією в районі стають фестивалі дитячої творчості «Первоцвіт», народної і фольклорної творчості «Степова симфонія відродження», які проводяться в районі вже більше 15 років.

Значно урізноманітнили палітру культурних заходів району молодіжний фестиваль «Тріумф-фест» і свято майстрів декоративно-ужиткового мистецтва  «Талант помножений на творчість».

Всі культурно-мистецькі заходи проводяться в рамках районних акцій «В єдності — наша сила», «Берег надії», «Скарбниця Таврійського краю», «Територія добра».

Завдяки системній роботі закладів культури в районі щорічно  проводиться біля 4000 культурно-масових заходів і 40 районних заходів.

При клубних установах активно діють 265 творчих формувань,  152 — колективи художньої творчості, 11 з них мають звання «народний» і «зразковий».

simfon1 fant3

Цього року проводився Всеукраїнський огляд-конкурс сільських закладів культури клубного типу. І-е місце у обласному турі цього конкурсу зайняв Костянтинівський сільський будинок культури. Грамотою Департаменту культури, національностей і релігій Запорізької облдержадміністрації нагороджений Костянтинівський сільський будинок культури і районний організаційно-методичний центр народної творчості за високий рівень організаційно-методичної роботи у забезпеченні виконання умов обласного туру Всеукраїнського конкурсу на кращий сільський клубний заклад.

Бібліотеки району працюють в інтересах громади і користувача як центри спілкування, діалогу, освіти та дозвілля, поєднуючи традиційні форми обслуговування з сучасними інформаційними технологіями. 14 бібліотек системи мають 33 комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет.

fantaz0 bibdir3

Одним із важливих напрямів роботи стала проектна діяльність. Разом з громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» (м. Мелітополь) Центральна районна бібліотека виграла грант проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна.

У 2018 році на базі Центральної районної бібліотеки відбувся обласний  семінар-практикум для керівників сільських бібліотечних закладів, оскільки Мелітопольська районна централізована бібліотечна система є однією з кращих в області.

Створення умов для широкого залучення дітей до шкіл естетичного виховання відображається у повній укомплектованості дитячих музичних шкіл району кваліфікованими кадрами, роботі над поліпшенням матеріально-технічної бази шкіл, диференційованому підході до оплати за навчання дітей.

Стабільно працюють дитячі музичні школи району. Систематичність занять, академічні концерти, відкриті уроки — все це спрямовано на поліпшення якості музичної підготовки учнів.

З метою збереження пам’яток археології та історії в районі проводиться укладення охоронних договорів з головами сільських рад, землекористувачами та орендарями.

fantaz2 prestur3

Під наглядом перебуває проведення ремонтних робіт пам’яток історії, збереження музейних експонатів музеїв, які працюють на громадських засадах.

Створюється позитивно-туристичний імідж Мелітопольщини, для цього проводяться радіопередачі та прес-тури, свята за народним календарем.

Основним досягненням роботи галузі є збереження мережі закладів культури, кадрового потенціалу, розвиток самодіяльного мистецтва, відродження і збереження самобутньої народної творчості.