Показати меню

Актуальні питання життєдіяльності району обговорені на засіданні колегії райдержадміністрації

п’ятниця, 22 Грудень 2017, 12:00
kol1

Сьогодні працівники районної державної адміністрації, районної ради, сільських рад, представники громадськості зібралися на засідання колегії райдержадміністрації.  На розгляд присутніх виносилося два питання.

Начальник Мелітопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області поінформувала присутніх про забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення в зазначеному управлінні у 2017 році. Так, було зазначено, що в управлінні продовжується та постійно вдосконалюється  інформаційно-роз’яснювальна  робота:  виступи на радіо, телебаченні, публікації в місцевих газетах, співпраця з ветеранськими організаціями, трудовими колективами, соціальними партнерами.

kol2

Крім того, запроваджуються нові форми інформаційно-роз’яснювальної роботи, такі, як спілкування з громадянами за допомогою «Skype», інформування через соціальні мережі та сайт управління, працюють «Школа пенсіонерів» та «Школа майбутніх пенсіонерів «За крок до пенсії».

Особливу увагу спеціалісти управління приділяють роботі з молоддю, проводяться Дні відкритих дверей для цієї категорії городян.

В управлінні вжито необхідних заходів щодо забезпечення реалізації конституційних прав громадян на письмові та усні звернення, на звернення за телефонами на «гарячі» та «прямі» телефонні лінії, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді у встановлені Законом строки та неухильне виконання вимог Закону України «Про звернення громадян».

З метою удосконалення прийому громадян в Мелітопольському об’єднаному управлінні  забезпечено надання послуг населенню у відділах обслуговування громадян, що діють за принципом «єдиного вікна». Прийом та обслуговування громадян здійснюють досвідчені фахівці відділів.

В управлінні продовжується запровадження нових технологій обслуговування громадян та централізованої системи призначення і виплати пенсій на основі електронної пенсійної справи по всій країні («єдине вікно», електронна пошта, смс-повідомлення тощо).

Управління постійно працює над удосконаленням та поліпшенням якості обслуговування громадян, забезпечивши їм обслуговування незалежно від місця реєстрації, значно розширюються можливості дистанційного обслуговування громадян, залучаючи до цього Контакт–центр Пенсійного фонду України, оскільки головна мета та найвищий результат впровадження централізованих технологій ― це новий покращений рівень обслуговування та значне підвищення якості прийому громадян.

За результатами розгляду даного питання було підтримано та підписано відповідний проект розпорядження голови райдержадміністрації.

З питання надходження акцизного податку до місцевих бюджетів  району за 11 місяців 2017 року доповіла начальник управління фінансів райдержадміністрації Наталя Супрун. Вона акцентувала, що формування та затвердження показників по акцизному податку місцевими бюджетами на 2017 рік проводилось згідно чинного Податкового та Бюджетного кодексів України.

kol3

На виконання вимог Бюджетного кодексу, Уряд прийняв рішення щодо зарахування частини (13,44 %) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування. Порядком передбачено щоденний розподіл частини акцизного податку з пального між бюджетами місцевого самоврядування відповідно до визначеної частки. Постановою також передбачено механізм компенсації бюджетам місцевого самоврядування недонадходжень у 2017 році акцизного податку з пального порівняно з фактичними нарахуваннями роздрібного акцизу з пального на відповідній території у 2016 році.

Для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих відповідно до Податкового Кодексу, ставка податку становить 5 відсотків.

За 11 місяців 2017 року до місцевих бюджетів району надійшло 11 786,0 тис. грн.. акцизного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, надходження по акцизному податку зменшилися на 778,9 тис. грн. або 93,8 % (у зв’язку із подорожчанням підакцизних товарів відбулося зменшення обсягів реалізації).

У Мелітопольському районі акцизний податок з пального надходить  до бюджетів Костянтинівської, Новенської, Новобогданівської, Семенівської та Терпіннівської сільських рад.

Надходження за 11 місяців по акцизному податку з реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби) склали 3136,3 тис. грн.

На звершення доповіді, Наталя Супрун рекомендувала сільським головами, спільно із представниками податкової інспекції, посилити роботу щодо контролю за надходженнями акцизного податку.

До обговорення даного питання долучилися Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко та Новобогданівський сільський голова Дмитро Хлистун, які зауважили на необхідності налагодження скоординованої, узгодженої, дієвої співпраці із податковою інспекцією у питаннях виявлення об’єктів торгівлі, які ухиляються від сплати акцизного податку.

kol4

Після заслуховування всіх зауважень, було прийнято рішення підтримати та підписати відповідний проект розпорядження голови райдержадміністрації із урахуванням висловлених пропозицій.