Показати меню

22 червня – День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

понеділок, 22 Червень 2020, 15:45
22chervnia

День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни — пам’ятна дата в Україні, яка відзначається щороку 22 червня відповідно до Указу Президента України від 17 листопада 2000 року.

В цей день український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю. Цього дня вшановується пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні.

Цей день для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, війна забрала життя кожного п’ятого українця. Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

На знак скорботи за загиблими у роки війни на будинках та спорудах органів державної влади, державних підприємств, установ та організацій району у цей день приспущено Державний Прапор України, хвилиною мовчання вшановано пам’ять синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни.