Показати меню

Місцеві вибори

Постанова №28 від 04.02.2021

Постанова №27

Постанова №26

Постанова №25 від 13.11.2020

Постанова №24 с додатком

Постанова №23 з додатком 1

Постанова №22 з додатками 1, 2

Постанова №21, додатки, протоколи про підсумки голосування та результати (21МБ)

Аналіз фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата

Інформаційні відеоматеріали щодо виборчого процесу

Розміщення реквізитів рахунку для внесення грошової застави

Постанова №20 та додатки

Постанова №19 та додатки

Постанова №18 та додатки

Постанова №17 та додатки

Постанова №16 та додатки

Постанова №15 та додатки

Постанова №14 та додатки

Постанова №13 та додатки

Постанова №12 та додатки

Постанова №11 та додатки (30МБ)

Постанова №10 та додатки

Постанова №9 та додатки

Постанова №8 та додатки

Постанова №7 та додатки

Постанова №6 та додатки (5МБ)

Постанова №5 Щодо внесення змін до складу комісій

Постанова №4 Щодо внесення змін до складу комісій

Постанова та додатки Щодо формування складу комісій (4МБ)

Постанова від 25.08.20 №3 Щодо формування складу сільських, селищних виборчих комісій

Додатки до постанови № 3 Щодо формування складу сільських, селищних виборчих комісій

Постанова 2 вiд 21.08.2020

Постанова 1 вiд 11.08.2020

________________________________________________________

Вибори під час карантину

Кабінет Міністрів прийняв постанову про організацію та проведення виборів під час карантину.

Що важливого для виборця?

  • Окрім паспорта, тепер обов’язковою буде і маска. Її потрібно зняти тільки щоб член комісії ідентифікував вас. Радимо захопити і ручку.
  • Дистанція 1,5 метра та температурний скринінг на вході.
  • Для виборців з ознаками респіраторного захворювання  у приміщені  буде окрема кабінка та скринька для голосування.
  • На цих виборах без скатертин (для легкої дезінфекції поверхонь).
  • Виборець на самоізоляції чи обсервації зможе голосувати за місцем перебування. Для цього потрібно буде подати заяву до дільничної виборчої комісії.

Текст постанови читайте тут: https://bit.ly/3mES0Eb

________________________________________________________

З метою здійснення контролю за організацією підготовки і проведення місцевих виборів, своєчасного отримання інформації про перебіг виборчого процесу та результати виборів, Центральна виборча комісія прийняла постанову від 25 серпня 2020 року “Про Порядок інформування Центральної виборчої комісії про перебіг виборчого процесу місцевих виборів”.

Дана постанова регулює питання інформування територіальними виборчими комісіями Центральної виборчої комісії про перебіг виборчого процесу та результати місцевих виборів в обсязі, передбаченому Виборчим кодексом та цим Порядком, у тому числі визначає порядок заповнення та опрацювання електронних версій документів, що подаються до Центральної виборчої комісії.

________________________________________________________

Місцеві вибори — це найскладніший тип виборів з огляду на організацію виборчого процесу. А тому Центральна виборча комісія розробила навчальний посібник, що ґрунтується на нормах Виборчого кодексу України та інших нормах українського законодавства. Він включає в себеосновні засади, на підставі яких мають відбуватися місцеві вибори, а також описує усі виборчі процедури, які необхідно здійснити членамвиборчих комісій для організації виборчого процесу у відповідності до вимог чинного законодавства.

Центральна виборча комісія сподівається, що цей посібник буде корисним не лише для роботи членів виборчих комісій, але також, за потреби, стане в нагоді іншим суб’єктам виборчого процесу.

Завантажити посібник можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1uL8FM4eChWHQvlJmx3Cnp-Rc0n8P2wqN/view?fbclid=IwAR3Qy6aXYh5klDX3qA0t-G_4Ya02JGnfm33xVGsy9iCl-ODkKnA5YGswnD0

________________________________________________________

Відповідно до ст. ст. 39-42 Виборчого кодексу України для підготовки та проведення голосування на виборах орган ведення Державного реєстру виборців для кожної звичайної виборчої дільниці, утвореної на території, на яку поширюються його повноваження, складає попередні списки виборців. До попереднього списку виборців на виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування на виборах виповниться 18 років і які мають право голосу на відповідних виборах та відносяться до цієї виборчої дільниці згідно з відомостями Державного реєстру виборців. Виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.

Орган ведення Державного реєстру виборців виготовляє для кожного виборця іменне запрошення, яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців на відповідній звичайній виборчій дільниці, назву усіх виборів, на яких йому пропонується голосувати, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування.

Виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно.

Виборець особисто подає заяву до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців щодо обставин, передбачених частиною третьою цієї статті. У разі якщо виборець з порушенням здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не може особисто подати заяву, дільнична виборча комісія за зверненням такого виборця зобов’язана забезпечити прийняття заяви у такого виборця в інший спосіб. Така заява до органу ведення Державного реєстру виборців може бути подана також за допомогою електронних сервісів у порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують зазначені в ній відомості. Заява, зазначена у частині третій цієї статті, може бути подана не пізніш як за п’ять днів до дня голосування і розглядається виборчою комісією протягом одного дня.

Заява, подана після зазначеного строку, залишається без розгляду.

За результатом розгляду заяви дільнична виборча комісія приймає рішення про передачу такої заяви до органу ведення Державного реєстру виборців. Рішення виборчої комісії невідкладно разом із заявою виборця та доданими до неї документами (копіями документів) направляється до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців і не пізніше наступного дня після дня його прийняття видається особі, яка подала заяву, а також надсилається особі, якої воно стосується (якщо така особа не є особою, яка подала заяву).

Орган ведення Державного реєстру виборців забезпечує розгляд заяв виборців у порядку, встановленому Законом України “Про Державний реєстр виборців”. Про результати розгляду звернення повідомляється особа, яка його подала, а також особа, якої воно стосується (якщо звернення виборця стосується іншої особи).

Адміністративний позов про уточнення списку виборців може бути подано до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України. Ршення суду про внесення змін до списку виборців не пізніш як за п’ять днів до дня голосування подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку – до дільничної виборчої комісії.

Центральна виборча комісія своєю постановою від 25 серпня 2020 року № 201 затвердила процедуру подання виборцем заяви про уточнення попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно (далі – заява) з використанням мережі “Інтернет”.

Таким чином, повідомити про неточності у списках для голосування можна, подавши заяву в електронній формі до органу ведення Державного реєстру виборців за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України “Про електронні довірчі послуги”, з використанням мережі “Інтернет” через відповідні електронні сервіси, розміщені на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії, за допомогою яких виборцем надсилаються заяви, передбачені статтями 19 – 201 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.

________________________________________________________

ВКЛЮЧЕННЯ ДО РЕЄСТРУ

Відповідно до статті 19 Закону України “Про Державний реєстр виборців” особа, яка набула права голосу, або особа, яка має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України щодо свого включення до Реєстру.

Ця особа подає до органу ведення Реєстру письмову заяву за формою, встановленою розпорядником Реєстру, із зазначенням відомостей про себе: прізвище, власне ім’я (усі власні імена), по батькові, дата народження, місце народження, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (якщо така інформація внесена до документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України), виборча адреса виборця, визначена відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”, відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно (за наявності підстав), а також додає копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорта громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки) або тимчасового посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

Така заява може бути подана до органу ведення Реєстру особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Також заява може бути надіслана особою в електронній формі за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України “Про електронні довірчі послуги” (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет у встановленому розпорядником Реєстру порядку.

Відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно (за наявності підстав) зазначаються у заяві, яка подається разом з документом (копією документа), що підтверджує відповідний факт.

Заява в електронній формі створюється шляхом заповнення виборцем форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Заява, надіслана з використанням мережі Інтернет, повинна містити адресу електронної пошти, на яку заявнику може бути надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.

Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб або органом ведення Реєстру за мотивованим зверненням виборця.

Для визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, виборець реєструється за адресою такого центру або соціальної служби відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”.

Орган ведення Реєстру може визначити виборчу адресу виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, за місцем його фактичного проживання.

Для визначення виборчої адреси особа, яка не має зареєстрованого місця проживання та набула права голосу або має право голосу, однак виявила, що вона не включена до Реєстру, може за власною ініціативою звернутися до органу ведення Реєстру із заявою щодо свого включення до Реєстру в порядку, встановленому розпорядником Реєстру.

Така заява подається особою до органу ведення Реєстру за місцем її фактичного проживання на території України. До заяви додається копія документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси виборця.

Особа, яка набула права голосу і проживає чи на час набуття права голосу перебуває за межами України, може особисто звернутися щодо свого включення до Реєстру до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування із заявою за формою, встановленою розпорядником Реєстру.

До такої заяви додається копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта або тимчасового посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

Керівник закордонної дипломатичної установи України невідкладно передає заяву до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява з копією зазначеного документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, може бути надіслана особою до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України в електронній формі за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України “Про електронні довірчі послуги”, з використанням мережі Інтернет у встановленому розпорядником Реєстру порядку.

Громадянин України, виборча адреса якого відноситься до території, на яку поширюються повноваження органу ведення Реєстру, що тимчасово не здійснює ведення Реєстру, може в порядку, встановленому статтею 19 Закону України “Про Державний реєстр виборців” особисто звернутися із заявою стосовно включення його до Реєстру до будь-якого органу ведення Реєстру, що здійснює ведення Реєстру відповідно до Закону України “Про Державний реєстр виборців”.

У разі включення виборця до Реєстру орган ведення Реєстру вручає виборцю або надсилає на виборчу адресу виборця повідомлення про його включення до Реєстру. Таке повідомлення в електронній формі надсилається на зазначену заявником адресу електронної пошти.

  • постанова від 2 червня 2020 року № 96 “Про форми заяв та повідомлення про включення виборця до Державного реєстру виборців, заяв про внесення змін до персональних даних виборця у Державному реєстрі виборців”;
  • постанова від 2 червня 2020 року № 97 “Про Порядок актуалізації бази даних Державного реєстру виборців стосовно записів про виборців, виборча адреса яких відноситься до території, на яку поширюються повноваження органу ведення Державного реєстру виборців, що тимчасово не здійснює ведення Державного реєстру виборців”;
  • постанова від 11 червня 2020 року № 103 “Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання”;
  • постанова від 25 червня 2020 року № 121 “Про Порядок надсилання виборцем заяв, запитів, передбачених статтями 19 – 21 Закону України “Про Державний реєстр виборців”, із використанням мережі “Інтернет”.

– форма заяви особи, яка проживає в Україні, щодо включення до Державного реєстру виборців;

– форма заяви особи, яка проживає чи перебуває за межами України, щодо включення до Державного реєстру виборців;

– форма заяви виборця щодо зміни виборчої адреси.