Показати меню

Децентралізація влади та реформа місцевого самоврядування

План проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань децентралізації

Новобогданівська ОТГ

Завантажити документ Протокол №9
Завантажити документ Кінцева пропозиція

 

Втілення реформи децентралізації в Мелітопольському районі

Протягом 2020 року райдержадміністрацією проводилась активна робота в межах реформи децентралізації. Станом на кінець 2020 року Мелітопольський район повністю покрито територіальними громадами.

Так, утворено Костянтинівську (об’єдналися Вознесенська та Костянтинівська сільські ради) та Терпіннівську (об’єдналися Промінівська, Світлодолинська та Терпіннівська сільські ради) об’єднані територіальні громади. Також прийнято рішення про приєднання Астраханської сільської ради до Мирненської об’єднаної територіальної громади, а Мордвинівської сільської ради до Новенської територіальної громади.

25 жовтня 2020 року проведені місцеві вибори, де обрано голів та депутатів територіальних громад району.

Таким чином, можна зазначити, що станом на кінець 2020 року в Мелітопольському районі функціонувало 6 об’єднаних територіальних громад.

Об’єднання територіальних громад

Назва ОТГ

Назви громад, що об’єдналися за Перспективним планом

Дата створення

Чисельність населення, осіб

Новобогданівська сільська ОТГ Новобогданівська, Старобогданівська (Михайлівський район) 29.10.2017 5106
Мирненська селищна ОТГ Мирненська, Новопилипівська, Астраханська 29.04.2018 4051
Семенівська сільська ОТГ Семенівська, Новгородківська, Новомиколаївська, Полянівська 22.12.2019 9569
Новенська сільська ОТГ Новенська, Фруктівська, Мордвинівська 22.12.2019 4302
Костянтинівська сільська ОТГ Костянтинівська, Вознесенська 25.10.2020 14760
Терпіннівська сільська ОТГ Терпіннівська, Промінівська, Світлодолинська 25.10.2020 9358

map_mel_ray

Крім того, Верховною Радою України 17 липня 2020 року за № 807-IX прийнято постанову «Про утворення та ліквідацію районів», якою в країні ліквідовано 490 старих районів і утворено 136 нових.

Відтепер Запорізька область включає Бердянський, Василівський, Запорізький, Пологівський та Мелітопольський райони.

map_zap_obl

До складу новоствореного Мелітопольського району увійшли чотири райони: Мелітопольський, Веселівський, Приазовський та Якимівський, на території яких утворено 16 територіальних громад : Веселівську селищну, Кирилівську селищну, Костянтинівську сільську, Мелітопольську міську, Мирненську селищну, Новенську сільську, Новобогданівську сільську, Нововасилівську селищну, Новоуспенівську сільську, Олександрівську сільську, Плодородненську сільську, Приазовську селищну, Семенівську сільську, Терпіннівську сільську, Чкаловську сільську, Якимівську селищну територіальні громади.

map_mel_otg

Система райдержадміністрацій відтепер також відповідає новому адміністративно-територіального устрою країни. Урядом прийняті відповідні законопроекти, які утворюють та реорганізують райдержадміністрації. Наразі тривають заходи щодо реорганізації Веселівської, Приазовської та Якимівської райдержадміністрації шляхом приєднання до Мелітопольської районної державної адміністрації. Аналогічні заходи проводяться і в районних радах зазначених районів.